kaksi pientä sisävaippaa. flanelli on viimeviikolla kirpparilla ostamastani 2e maksaneesta flanellipyjamasta. näihin käytin pyjamapaidan hihat, muu osa paidasta ja housut on vielä paloittelematta. muistan ihastelleeni tätä kuosia joku aika sitten seppälässä :)
ostin tänään kierrätyskeskuksesta hyväkuntoisen mutta rumalla kuosilla varustetun makuupussin (0,05e hintaan). vaikka pussi oli puhdas eikä haissut pahalta pesin sen varmuuden vuoksi vielä kloritella ja pyöräytin pesukoneessa. kuivatuksen jälkeen ompelin pussiin uuden päällisen. nukkumattikangasta oli juuri sopivan kokoinen palanen ja tästä tuli juuri niin suloinen kuin ajattelin :)
Kivat löydöt! Makuupussi on mahtava !
VastaaPoistaMakuupussista tuli aivan ihana, minulla ollut pienenä tuo nukkumatti hahmo, tuli niin elävästi mieleen kun näin tuon makuupussin :)
VastaaPoistaTulipas ihana makuupussi. :)
VastaaPoistaOi mitä ihanuuksia olet ommellut. =)
VastaaPoistaVoi että tykkään tuosta kankaasta.... Tosi ihana on vauvelin köllötellä tuon sisällä =)
VastaaPoistaTuo makuupussi taatusti huomataan !
VastaaPoistaIhana makuupussi. Juurikin joku aika sitten ostin samaista kangasta kirpulta. :D
VastaaPoista