tiistai 20. syyskuuta 2011

Pienelle Myyrä-fanille

Sain lapset nukkumaan ja kotitöitä olis ollut vaikka millä mitalla mutta mitä teen? No kaivan akryylimaalit esiin ja alan koristamaan keskimmäisen kumppareita :D Ihanat Nokian wwf-kumpparit joutuivat kohteeksi, vanhan logon - tai mitä siitä nyt oli jäljellä - hinkkasin pois kynsilakanpoistoaineella, pesin pinnan ja hahmottelin myyrän tussilla. Sit vaan maalia pintaan. Vähän luulen että meillä on huomenna yks tosi iloinen pikkupoika kun se herää ja kävelee eteiseen

9 kommenttia:

  1. Eikä, aivan ihanat! Itsellekin noi ois hienot;)

    VastaaPoista
  2. Upeat popot <3 Niin ja kotityöt odottaa... :D

    VastaaPoista
  3. Ihanat, meillä myyräfanit varmaan pyörtyis onnesta tollasista saappaista ;-D

    VastaaPoista
  4. aivan ylisöpöt kummarit! :)

    VastaaPoista
  5. voin kertoa että noita kummpareita ei oo aamun jälkeen saanut pois poitsun jalasta :D onneksi pesin ne huolella.. mutta saas nähdä miten on kun käydään ulkoilemassa, sitten sen jälkeen kumpposet saa kyllä majailla eteisessä! ;)

    VastaaPoista
  6. Aivan mieletön tuunaus! Tosi hauska idea :)

    VastaaPoista
  7. Aivan ihanat! Meillä äiti on Myyrä-fani, lapsi ei niinkään. Tuollainen kuva näyttäisi aikas hyvältä minun mustissa Kontioissani ;)

    VastaaPoista

Kiitos kun kommentoit ♥