lauantai 17. elokuuta 2013

Kuka on nukkunut sängyssäni!







Usein minulla jää erinäisten paperien reunoihin piirroksia jotka eivät oikein kuulu mihinkään. Tämä karhuherra on yksi niistä, aika palikkahan hän on mutta niin on tämä kuosikin ;)

17 kommenttia:

  1. aika nasta. tää voisi olla kiva myös niin että raitoja välissä olisi ilmaa vaikka silleen että karhun yläpuolella on symmetrisesti samnalainen pallokuvio kuin alalpuolella ja sitten tyhjää samanverran kuin on raidan korkeus. vihreänä olisi kiva myös nähdä.

    VastaaPoista
  2. Ihana! Trikoona ko sais oranssia, niin ostaisin heti.

    VastaaPoista
  3. Hauska, tykkäisin tästä kyllä, taikka eihän sulta kyllä juurkaan sellasia kuosiehdotuksia ilmoille lentele josta ei tykkäis :)

    VastaaPoista
  4. Kokeiles tuota pelkkää palleroakin!! :)

    VastaaPoista
  5. Ihanan ihmettyneen näköisiä karhuja! :D

    ps. korjaa ihmeessä otsikkoa.. ;)

    VastaaPoista
  6. Ihana on, vaikka tästä tulee jotenkin mieleen marimekko :D :D

    VastaaPoista
  7. Tykkään! Jos olisi trikoona nii tekisin kyllä jotain ihan itselle (:

    VastaaPoista
  8. Otsikko korjattu! Kiitos anonyymille huomiosta. Minä ja lukihäiriöni emme oikein tule toimeen ;)

    VastaaPoista
  9. Ja tosiaan nyt rupesin miettiin että niimpä onkin ehkä vähän marimekkomainen kun on noita palloja tolleen.. No mut pallot on palloja :)

    VastaaPoista
  10. Onpas taas ollut monia kivoja kuoseja.
    Meidän prinsessalla on joku ruusu-kausi menossa. sellainen sinun tyylinen ruusukangas kehitteille, kiitos :)
    (toki ois plussaa jos kuosi ois sellainen mikä menee myäs aikuiselle ;) )

    VastaaPoista
  11. tässä on mun mielestä Marimekon jääkarhut kuosi ja räsymatto yhdessä! aika ihana silti.

    VastaaPoista
  12. Ajattelin muuten ihan samaa kuin anonyymi edellä :) Tuli mieleen Marimekon jäärkahut ja räsymatto yhdistettynä. Molemmat ihania kuoseja ja niin on kyllä tämäkin :)

    VastaaPoista
  13. Räsymatto ja Jääkarhu :)

    VastaaPoista
  14. Tosi ihania, kaikissa väreissä! Karhu marjametsällä... :)

    VastaaPoista
  15. Liikaa matkittu marimekkoa.

    VastaaPoista

Kiitos kun kommentoit ♥